Głównymi zaletami piany poliuretanowej jest to że, jest to materiał o bardzo dobrej szczelności, jest jednocześnie hydro i termo izolatorem o wysokiej przyczepności, utrzymuje swoje parametry bez względu na otaczające warunki przez wiele lat. Piane poliuretanowa natryskuje się przy pomocy specjalistycznych maszyn i wykwalifikowanych pracowników budowlanych.

Pianę poliuretanową można natryskiwać bezpośrednio na takie powierzchnie jak: blacha, beton, drewno, papa i inne. Naprawa dachu płaskiego nie wymaga demontażu starego pokrycia podczas natrysku piany poliuretanowej, dzięki czemu zmniejsza się koszt inwestycji. Piane poliuretanową natryskuje się bezpośrednio na stare pokrycie dachowe po wcześniejszym przygotowaniu powierzchni. Powłoka powstała po zakończeniu prac jest termo i hydro izolatorem nie posiada łączeń i jest jedną monolityczną barierą. Ważną zaletą poliuretanu jest to, że przy miejscowym uszkodzeniu mechanicznym powłoki nie dochodzi do przeciekania dachu.

Izolacja dachu składająca się z warstwy piany zamknięto komórkowej Heatlok Soy Roofing Foam zabezpieczonej powłoką ochronną Maxguard, stanowi jedną z najskuteczniejszych metod hydroizolacji dachów płaskich. Taka metoda izolacji znajduje zastosowanie zarówno przy renowacji jak i przy budowie nowych obiektów.

System stanowi barierę o wyjątkowych parametrach odporności na działanie wody, substancji chemicznych, promieniowanie UV czy innych niekorzystnych czynników klimatycznych.

Zalety:

  • Doskonała termo i hydroizolacja nie obciążająca struktury budynku
  • Możliwość aplikacji na dachy o dowolnych kształtach
  • Zabezpieczenie przed ingerencją w podłoże agresywnych chemikaliów
  • Brak mostków termicznych
  • Krótki czas realizacji inwestycji
  • Idealne zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi